הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / מהם היתרונות בהשקעות משולבות?
a

מהם היתרונות בהשקעות משולבות?

מהם היתרונות בהשקעות משולבות?

כדי להבין מהי השקעה משולבת ומהם היתרונות שלה, הבה ונבין תחילה מהי השקעה ישירה (או יחידנית) ומהי השקעה עקיפה (או קבוצתית). כשמחליטים לרכוש באופן עצמאי נכס נדל”ן כמו דירה, משרד או מגרש בארץ או בחו”ל זוהי למעשה השקעת נדל”ן סטנדרטית הנחשבת כהשקעה ישירה כיוון שתהליך הקנייה מתבצע באופן ישיר בין המשקיע למוכר. משום כך המשקיע שרכש את הנכס הוא כעת בעל בעלות מלאה עליו, ולכן יש לו שליטה ומעורבות בכל הנוגע לנכס שנרכש.

לעומת זאת, השקעה עקיפה נוגעת לקבוצת רכישה של כמה משקיעים המחליטים לרכוש או להיכנס יחד בשותפות במיזם נדל”ן בארץ או בחו”ל. זוהי השקעה המתבצעת באופן עקיף מול יזם או קרן נדל”ן, ולכן המשקיעים אינם מקבלים בעלות ישירה על הנכס אלא מניות או זכויות שותף עם מינימום מעורבות.

אז בשורה התחתונה האם השקעה ישירה ו\או עקיפה נחשבת כהשקעה טובה ומומלצת? התשובה לכך תלויה כמובן באפשרות ההצלחה של ההשקעה, דבר שאינו ניתן לחיזוי מראש בהשקעות מסוג זה. כאן המקום לציין כי בשונה מהשקעה ישירה ועקיפה, השקעות משולבות מאפשרות לדעת מראש את אפשרות ההצלחה וגריפת רווח בטוח ויציב.

השקעות משולבות – כדאיות ויתרונות

השקעה משולבת היא כזו המשלבת בין רכישה ישירה של נכס לבין מעורבות חלקית בניהולו. נכס כזה אינו יכול להיות יחידה עצמאית כמו בית, משרד או מגרש אלא יחידה אחת מתוך נכס גדול שנמצא בפיקוח וניהול של מנהל הנכס הראשי. לכן עניין השבחת הנכס נמצא באחריותו של המנהל ולא של המשקיע, כיוון שזהו האינטרס האישי שלו למנף את הצלחת עסקו באמצעות ניהול מקצועי ושוטף.

לעומת זאת, כשרוכשים נכס עצמאי כמו דירה או מגרש, האחריות הניהולית והתפעולית מוטלת על כתפי הרוכש. כדי שהוא יצליח להחזיר את השקעתו בנכס וכמובן לגרוף רווחים, עליו להשכיר את הנכס לאדם אחר כדי לקבל דמי שכירות שוטפים. כיוון שהנכס בבעלותו ושליטתו הבלעדית, עליו לתחזק את המקום ללא הפסקה וכל עניין ובעיה היא באחריותו.

מהם היתרונות בהשקעות משולבות?

השקעה משולבת תחסוך מהמשקיע את “כאבי הראש” השייכים לבעלי דירות ונכסים שונים, נוסף על עוד כמה יתרונות בולטים:

  • בעלות מלאה – השקעה משולבת בנכס תעניק למשקיע בעלות מלאה, כך שהוא יהיה זכאי לקבל את תשלומי השכירות במלואם ללא התעסקות עם מניות ואחוזי שותפות כמו בהשקעות עקיפות.
  • מינימום התעסקות – למרות הבעלות המלאה של המשקיע על הנכס, אין לו התעסקות שוטפת בניהול כיוון שנושא זה נמצא בתחום אחריותו של מנהל הנכס.
  • מעורבות חלקית – המשקיע בעל שליטה מלאה על הנכס (הרשום בטאבו על שם המשקיע) אך מעורבותו חלקית בלבד, כך שניתן לרכוש בראש שקט נכס מניב מעבר לים ללא דאגה בנוגע לניהולו ותחזוקתו ממרחק רב.
  • צפי הצלחה ידוע מראש – כפי שהוזכר כבר בהתחלה, בהשקעה משולבת צפי ההצלחה הוא ידוע מראש כיוון שהוא מעוגן בחוזה חתום מראש מול מנהל הנכס. זו אינה תחזית. זהו חוזה עם בטחון מלא של טאבו.

סוגים של השקעות משולבות

כפי שצוין קודם, השקעה משולבת יכולה להיות בנכס נדל”ן שהינו חלק ממערך שלם כמו לדוגמה יחידת דיור בבית אבות, יחידת חניה בחניון מרכזי וגם מתן הלוואה מגובת נדל”ן ליזם או לקרן הרוכשת נכסים קיימים כשאתה המשקיע מקבל כבטחונות את נכסי היזם או הקרן. הלוואה כזאת היא ההשקעה המשולבת האולטימטיבית.

כדי לקבל מידע מעמיק על תחום ההשקעות המשולבות, מוזמנים ליצור אתנו קשר ולדעת מהי הדרך הבטוחה להשקעת נדל”ן ללא התעסקות וללא חשש.

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?