הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

השקעה בבתי אבות באנגליה

השקעה בדיור מוגן בבריטניה

על פי נתונים סטטיסטיים של שוק הדיור המוגן בבריטניה, אוכלוסיית הקשישים בגילאי 85 ומעלה צפויה לגדול ליותר מ-2.5 מיליון אנשים. נתון זה מוכיח כי הודות לשירותי בריאות מתקדמים ומשופרים יותר, לאוכלוסייה הבריטית יש יותר זקנים משנה לשנה כך שהדרישה לבתי אבות הולכת וגדלה בהתמדה.

באמצעות מידע זה ניתן להבין כי השקעה בבתי אבות באנגליה היא השקעה בטוחה, כיוון שהביקוש ליחידות דיור במוסדות לדיור מוגן עולה יחד עם אוכלוסיית הגיל שגדלה. בבתי אבות ישנן כמה מחלקות המיועדות לקשישים שאינם יכולים להתנהל באופן שגרתי בחיי היומיום, בגלל הגבלה תפקודית או מנטלית ולכן ההעדפה של אותם קשישים ובני המשפחה היא להעניק להם עזרה ותמיכה מסביב לשעון באמצעות מגורים בבית אבות איכותי, בו מוצעים מגוון שירותים רפואיים וסיעודיים בהתאם למצבם.

מהם היתרונות של השקעות בבתי אבות?

בשונה מהשקעת נדל"ן רגילה, בה רוכשים נכס באופן עצמאי או דרך מתווכים מול מוכר הנכס, השקעה ביחידות דיור בבתי אבות חוסכת מהמשקיע את ההתעסקות בניהול השוטף של הנכס. למשקיע יש בעלות מלאה על הנכס מיד לאחר הרכישה, אך כיוון שיחידת הדיור היא אחת מתוך כמה יחידות הנמצאות תחת אחריותו של מפעיל בית האבות ששכר את היחידה מהמשקיע – הוא זה שדואג להשבחת הנכס, לתפעול השוטף שלו ולכל מעורבות אחרת שמעניקה למשקיע "ראש שקט" בזמן שהוא מקבל דמי שכירות חודשיים ישירות לחשבון הבנק שלו.

השקעה בבתי אבות באנגליה

יתרון נוסף ומהותי בהשקעה בבית אבות, הוא נושא הסיכון הקיים בסוג השקעה כזו. באופן טבעי קיים חשש בכל השקעת נדל"ן, והשאלה הגדולה היא האם הנכס יהיה מניב ורווחי לטווח הארוך כך שהמשקיע יצליח להחזיר את ההשקעה ואף להגדיל אותה. בתהליך השקעה בבית אבות מדובר על סיכון מינימלי ואחוזי הצלחה גבוהים, זאת בגלל חוזה ידוע מראש הנחתם עם מפעיל הנכס מלכתחילה.

בחוזה ההשכרה של המשקיע מול מנהל הנכס השוכר את היחידה קיים סעיף של רכישה חוזרת במהלך עשרים שנה, בנקודות יציאה ידועות מראש, כך שניתן לדעת בביטחון כי מדובר על השקעה בטוחה עם תשואה ידועה מראש, ללא הפתעות ועם מינימום סיכון. והכל בחוזה מראש. גם השכירות וגם נקודות היציאה.

מהן השקעות משולבות?

השקעה בבתי אבות באנגליה היא השקעה משולבת.

השקעות משולבות מוגדרות כהשקעה שיש בהן תשואה מניבה והסכם ידוע מראש למימוש ההשקעה – והכל בחוזה מראש. כמו בהלוואה. בעצם ההשקעה בבתי אבות היא השקעה דמוית הלוואה (הלוואה היא ההשקעה המשולבת האולטימטיבית).

אתה מקבל שכירות חודשית (דומה לריבית) ויודע כמה תקבל בנקודת היציאה, בחוזה, והיחידה רשומה על שמך בטאבו (הבטחון הגבוה ביותר בכל השקעה).

כמובן – שכמו בהלוואה – אין לך התעסקות בשוטף כלל. לא מציאת שוכר, לא תחזוקה וכד. שום התעסקות זו השקעה משולבת.

השקעות משולבות הן הדרך האידיאלית להשקיע כמה מאות אלפי שקלים בצורה שקולה ומחושבת, תוך הגברת הביטחון בהחזרים והפחתת הסיכון בהפסדים. משקיעים רבים הבינו כי השקעה בנדל"ן בארץ איננה דבר כדאי, זאת בגלל סכום השקעה גבוה לעומת אחוז תשואה נמוך יחסית. לכן הטרנד בשנים האחרונות הפך להיות תחום הנדל"ן באירופה וארה"ב עם השקעה נמוכה יותר מהארץ ואחוז תשואה מעט יותר גבוה מהארץ, אך מצד שני עדיין נלווים לכך לא מעט פרוצדורות ניהוליות כמו תחזוקה של הנכס, מציאת שוכרים ועוד עניינים שלמען האמת די מורכב להשתלט עליהם כשמדובר בנכס שנמצא מעבר לים.

משום כך ההשקעות המשולבות מאפשרות להשקיע בנכס מניב הנמצא בארץ אחרת, כמו בית אבות באנגליה, וליהנות מהחזר בטוח ויציב ללא התעסקות עם ניהול ותחזוקת הנכס.

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

להיות הבנק…ולהרוויח יותר מהבנק?

לפני שנספר על הטרנד – מהן אופציות ההשקעה המקובלות בנדל"ן? המשקיע המחפש השקעת נדל״ן מניבה פונה בדרך כלל להשקעות המסורתיות כמו דירה או משרד להשקעה.

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?