הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / דירה בחו”ל
a

דירה בחו”ל

דירה בחול

בשנים האחרונות, ישראלים רבים בוחרים להשקיע בדירות בחו”ל. השקעה בדירה בחו”ל כוללת מגוון יתרונות שכן מדובר במחירי נכסים נמוכים יחסית ובשיעור תשואה גבוה. יש לקחת בחשבון שהתשואה הצפויה בארץ תהיה נמוכה באופן משמעותי מהתשואה הצפויה בחו”ל. התשואה הצפויה לדירה בחו”ל עשויה להגיע ל-10% ואילו עבור דירה בארץ תנוע בין 2% לבין 5% בלבד. עם זאת יש לקחת בחשבון שהשקעה בחו”ל כוללת חסרונות מסוימים בהם קשיי השפה, את החוקים השונים ואת המאפיינים השונים במדינות זרות שלא תמיד ידועים. על דירה בחו”ל נרחיב במאמר הבא. 

 

מה היתרונות של דירה בחו”ל?

כאשר בוחרים להשקיע בדירה בחו”ל יכולים להנות ממגוון יתרונות שונים- 

  • מחירים נוחים- במדינות רבות בעולם, לרבות אירופה וארצות הברית ניתן למצוא נכסים רבים במחירים נוחים. כאשר בוחרים להשקיע בדירה בחו”ל, ניתן להנות ממחירים נוחים יותר מאשר המחירים של נכסים בארץ. בשנים האחרונות המחירים בארץ עלו עוד יותר ולכן משקיעים רבים בוחרים להשקיע בדירות בחו”ל. 
  • שיעור תשואה גבוה- למרות המחירים הגבוהים של נכסים בארץ, ברוב המקרים שיעור התשואה של דירה בחו”ל יהיה גבוה יותר. התשואה שניתן להפיק מהשקעות נדל”ן בחול יכולה להגיע ל-10% ואפילו יותר. 
  • גמישות היצע הנכסים- כאשר בוחרים להשקיע בדירה בחו”ל יכולים להנות מהיצע נכסים גבוה במיוחד לעומת היצע הנכסים בארץ. 
  • מיסוי- בארץ המיסים גבוהים המיוחד. כאשר בוחרים להשקיע בדירה בחו”ל יכולים להנות מיתרונות מיסוי משמעותיים. כמו כן, יש מדינות רבות שחתונות על אמנת מס עם ישראל. אמנת מס למעשה מונעת תשלום מס כפול בשתי מדינות כך שניתן לשלם מס על הרווחים רק במדינה אחת מה שמאפשר הוזלת מיסוי משמעותית.  

 

מה הסיכונים של דירה בחו”ל?

כמו כל השקעה, גם השקעה בדירה בחו”ל כוללת מספר סיכונים. 

  • קשיי שפה- כאשר בוחרים להשקיע בדירה בחו”ל יש לקחת בחשבון שהשפה המדוברת במדינה לא תמיד ידועה לנו. כאשר יש קשיי שפה יכול להיות קשה מאוד למצוא שוכרים. 
  • חוסר ידע בתהליך- כאשר רוצים להשקיע בדירה בחו”ל צריך לדעת מה התהליך כולל, מול אילו רשויות יש להתנהל, האם יש לבצע הליך מיוחד שלא נהוג לבצע בארץ ועוד. חשוב להכיר את הנהלים במדינות השונות על מנת להשקיע נכון. 
  • הימצאות במדינה- כאשר משקיעים בדירה בחו”ל, ברוב המקרים אנחנו לא מתגוררים באותה מדינה. כלומר, כל פעם שנרצה לגשת לשוכרים, לבדוק את מצב הדירה, לבצע תיקונים מסוימים יהיה עלינו לטוס לאותה מדינה בה השקענו. בעקבות כך אנשים רבים שבוחרים להשקיע בחו”ל מעסיקים מקומיים שיתחזקו עבורם את הדירה כאשר הם בארץ. 

 

דירה בחו”ל על ידי יועץ השקעות

השקעה בדירה בחו”ל כוללת הרבה חוסר ידע, חוסר ניסיון, קשיי שפה, נהלים שונים ועוד קשיים. לכן, במידה שאתם מעוניינים להשקיע בדירה בחו”ל, ההמלצה שלנו היא להיעזר ביועץ השקעות נדל”ן. 

יועץ השקעות נדל”ן הוא אדם שמעניק ייעוץ אובייקטיבי ונטול פניות. יועץ השקעות נדל”ן פועל במטרה לסייע למשקיעים להחליט אילו השקעות נדלן כדאי לבצע בהתאם לגורמים השונים כמו תקציב, מיקום, מצב הנכס ועוד. כלומר, יועץ השקעות נדל”ן יעזור לכם למצוא עסקאות טובות ולבחון השקעות נדל”ן פוטנציאליות. 

יועץ השקעות נדל”ן יסייע למשקיע לבנות תכנית כלכלית ועסקית הכוללת פעולות מומלצות ויידע להעריך את ההכנסות השונות הצפויות מההשקעה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.  

 

מקומות אפשריים לדירה בחו”ל

ריכזנו לכם מספר מדינות לדוגמא בהן ניתן להשקיע- 

  • יוון

ביוון יש תנופת בניה חדשה וכתוצאה מכך ניתן למצוא דירות רבות להשקעה במגוון מיקומים מבוקשים, בערים גדולות ובאיים הקטנים. 

התשואה השנתית ביוון עומדת על ממוצע של בין 5% לבין 107%. לעומת זאת בישראל יש תשואה שנתית נמוכה הרבה יותר. כמו כן, בין ישראל ליוון קיימת אמנת מס שמאפשרת למשקיעים לשלם מס רק במדינה ממנה הם נהנים מהכנסה. 

  • קפריסין הטורקית

חלקה הצפוני של קפריסין  (הקרוי גם גם קפריסין הטורקית) היא מדינה קטנה יחסית הנמצאת במרחק טיסה של 40 דקות בלבד מישראל. בעקבות הביקוש הרב להשקעה בחלק הצפוני של קפריסין, התשואה השנתית גבוהה מאוד. שיעורי התשואה השנתית בקפריסין הטורקית יכולים להגיע ל-10% ויותר (מספר דו ספרתי). בניגוד לקפריסין היוונית (המצוייה בחלקו הדרומי של האי) מחירי הנדל”ן שם נמצאים בצמיחה מטורפת מתוך המגמה להשוות את המחירים לאירופה השכנה ו/או לחלקה הדרומי של קפריסין. המגמה בעיצומה וזו ההזדמנות העומדת בפני המשקיעים

  • פורטוגל

על מנת להשקיע בפורטוגל לא צריך אזרחות מקומית או מעמד תושב. למעשה כל מי שרוצה יכול להשקיע בפורטוגל ולהנות ממחירים נמוכים. גם בין פורטוגל לישראל נחתמה אמנת מס שמונעת תשלום מס כפול.

 

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?