הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / נדל”ן
a

נדל”ן

נדלן

בשנים האחרונות הנדל”ן הולך ותופס תאוצה רבה. אנשים רבים מנסים למצוא דרכים להכניס כסף מלבד למשכורת שמתקבלת ממקום העבודה. אחת האפשרויות הנפוצות והמשתלמות היא להשקיע בנדל”ן. אילו השקעות נדל”ן קיימות ומה יש לקחת בחשבון?

 

השקעת נדל”ן מניבה

השקעת נדל”ן מניבה היא השקעה כספית שמניבה לנו רווחים מדי חודש בלי קשר לעליית ערכו של הנכס. כלומר ההשקעה מניבה שני סוגי תשואות- 

 • נושאת תשואה- השקעה שמניבה הכנסה כספית מדי חודש באופן קבוע ושוטף. 
 • בעלת ערך הוני- מהווה הון שגובהו נקבע על פי עליית ערך הנכס שתבוא לידי ביטוי במכירת הנכס. 

השקעה כזו תתבצע במתחמים מסחריים או במתחמי מגורים. מדובר בהשקעה נדל”ן בסיסית, סולידית וההשקעה הבטוחה ביותר למשקיעים. 

 

השקעת נדל”ן משביחה

השקעת נדל”ן משביחה היא השקעה בה אנחנו צופים השבחה בערכו של הנכס. בהשקעה זו אין וודאות לגבי תשואה שוטפת ובדרך כלל יהיה מדובר בתשואה נמוכה יחסית. בהשקעה זו יתבצעו פרוצדורות למען השבחת הנכס שרכשנו על מנת למקסם את הרווח בעת המכירה. בהשקעה זו אנחנו למעשה מתכננים להשביח את הנכס ולמכור אותו במחיר גבוה יותר באופן משמעותי. הסיכונים בהשקעת נדל”ן משביחה גדולים יותר מאשר בהשקעה מניבה

 

השקעת נדל”ן יזמית

השקעת נדל”ן יזמית לא תניב תשואות למשקיעים כלל במהלך ההשקעה, אך היא מיועדת להנבת תרווחים גבוהים יותר בעתיד. השקעה זו כוללת את הסיכון הגבוה ביותר בין שלושת הסוגים. דוגמא להשקעת נדל”ן יזמית היא פרויקט תמ”א לדוגמא. היזם משקיע סכומים גבוהים שלא מניבים תשואה עד לרגע בו הבניין החדש מוכן והוא יוכל למכור נכסים בו. בסופו של דבר הרווחים של היזם יהיו גבוהים אך ההשקעה תכלול סיכונים רבים.  

קראו עוד: מהם היתרונות בהשקעות משולבות?

נכסים אפשריים להשקעות נדל”ן

לפני שאתם משקיעים בנדל”ן, חשוב להבין אילו סוגי נכסים קיימים- 

 • השקעה בנדל”ן מגורים- נדל”ן מגורים כולל דירות להשקעה ונחשב לאפיק השקעה יציב ובטוח יחסית שמספק תשואות נאות. כמו כן נכסים אלה הם עלי פוטנציאל להשבחת הערך. 
 • השקעה בנדל”ן מסחרי- נדל”ן מסחרי כולל שטחי תעשייה ומסחר, משרדים, חנויות, מחסנים, מרכזים לוגיסטיים, אולמות ותחנות דלק. בנדל”ן מסחרי ניתן להגיע לתשואה גבוהה מאוד. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מדובר בהשקעה עם רמות סיכון גבוהות. 
 • השקעה בנדל”ן בישראל- נדל”ן בישראל יכול לכלול גם נדל”ן מסחרי וגם נדל”ן מגורים. היתרון בהשקעה בארץ הוא ההיכרות עם השפה, המערכות והרשויות. עם זאת, בארץ המחירים יקרים מאוד בהשוואה למדינות רבות בעולם ולכן לא תמיד השקעה בארץ תהיה החכמה ביותר. 
 • השקעה בנדל”ן בחו”ל- נדל”ן בחו”ל יכול לכלול גם נדל”ן מסחרי וגם נדל”ן מגורים. היתרון הוא מחירים זולים ושיעור תשואה גבוה. עם זאת יש לקחת בחשבון את קשיי השפה, את החוקים השונים ואת המאפיינים השונים במדינות זרות. 

קראו עוד: האם יש כזה דבר השקעה בטוחה?

מה חשוב לקחת בחשבון לפני השקעות נדל”ן?

 • היתכנות כלכלית

האם ההשקעה תואמת את היכולות הכלכליות של המשקיע. על מנת לבחון זאת, יש לקחת בחשבון מספר גורמים-

 • מה ההון העצמי הנדרש להשקעה?
 • מה עלויות הרכישה בפועל לרבות מיסים, אגרות, דמי תיווך, שכר טרחה לעורך דין ועוד?
 • מה ההוצאות הנלוות לצד שווי הנכס עצמו?
 • תשואה פוטנציאלית

יש לבחון את הרווח השוטף מהנכס המדובר. בחנו מה התשואה הפוטנציאלית מהנכס בו אתם מתכננים להשקיע והאם ההשקעה שווה את הסיכונים הטמונים בה. הכלל הוא שגובה דמי השכירות צריך להיות גבוה מעלויות המימון של עסקת הרכישה. 

 • מיקום הנכס

מיקום הנכס ישפיע על ההכנסות הצפויות מדמי השכירות והאם הן יהיו גבוהות יותר מהעלויות וההוצאות הכרוכות ברכישה של הנכס. ככל שהאזור מאופיין בהיצע נכסים נמוך ובביקוש גבוה, כך התשואה הפוטנציאלית תהיה גבוה יותר.

 • מצב הנכס

בחנו כמה תצטרכו להשקיע על מנת להפוך את הנכס לראוי לשכירות. 

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?