הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / מה הן השקעות משולבות?
a

מה הן השקעות משולבות?

השקעות משולבות

בכל דבר עדיף לעבוד לפי שיטה. גם בהשקעות.

כולנו מכירים את השקעת הנדל”ן הנפוצה והפשוטה ביותר: השקעה בדירה. נכון? זו השקעה יחידנית. הווה אומר – קונים אותה לבד (אולי עם בן/בת הזוג) ולא בצורה קבוצתית.

יש יתרונות רבים להשקעה יחידנית כזו: אמנם נדרשת הבנה (אבל בד”כ בסיסית מאד) הכל שקוף, אתם מחליטים אם ובכמה למכור, זה רשום בטאבו, ומרבית הסיכונים (הלא כל כך גדולים עד אפסיים בד”כ) ידועים.

גם החסרונות ידועים

כאב הראש והעלויות הנלוות לתחזוקה ולהשכרת הנכס, מיסוי וכד’. אתה בעל הבית. עם היתרונות והחסרונות. ואם מדובר בדירה בארץ – זה יחסית קל. אבל – אנחנו כבר יודעים – בארץ אין תשואות משהו… ולכן, הטרנד היומי הוא “לקנות בית בארה”ב” (לזה נייחד מאמר נפרד…).. אוהו.. כשקונים דירה/ בית מעבר לים – גם באופן יחידני – נתקלים בקשיי מרחק ותרבות. וזה גורם להיסוסים ותקלות רבות שמרתיעות משקיעים רבים. וזה מביא אותנו, ומשקיעים רבים לשקול השקעה מעבר לים – באופן קבוצתי.

יש יתרונות רבים להשקעה קבוצתית

בד”כ היא מוצעת ע”י גורם מנהל ו/או מארגן – שאמור להיות מקצועי, ובכך מנוטרל הצורך שלך בידע עמוק בשוק היעד. כח הקניה הקבוצתי יכול להביא השקעות יותר גדולות ומענינות ואולי יותר מכניסות.
יש תכנית עסקית ותחזית שבד”כ נראית טוב ואם הפרוייקט מצליח והיא אכן מתממשת – מרוויחים יפה. ואולי הכי חשוב – כאב הראש הוא של המנהל. אם יש בעיה – היא בד”כ של היזם או המנהל. ומגיע לו כסף בשל כך, לא? נשלם לו בשמחה.

אבל זהו. יש גם לא מעט חסרונות בסוג השקעה קבוצתי: לא תמיד היזם או המנהל מיומנים, וגם אם כן, המידע לא תמיד שקוף, ולא תמיד מגיע בזמן. ומאחר ומדובר בתכנית עסקית ובתחזית המשמעות היא, שכמו בתחזיות – הן לא תמיד מוצלחות…ואם יש חס וחלילה בעיה – הרבה יותר קשה לצאת מההשקעה.

אתה תלוי בהרבה יותר גורמים ובראשם: היזם (שדואג לכיס שלו קודם כל), המנהל ( שמנסה להלך בינך לבין היזם ולהרגיע את שני הצדדים – ולא תמיד ניתן) ושאר חברי הקבוצה שלכל אחד עשויים להיות מניעים שונים. וזה עוד לפני שהגענו לטיפול בבעיה האמיתית של ההשקעה… שקיפות, ומהירות דיווח וטיפול הם לא הצד החזק של השקעה קבוצתית. כאן ניתן “ליפול” יותר חזק. ובגדול.

אז איך כל זה קשור להשקעות משולבות?

מודל השקעות משולבות (או כפי שאנו אוהבים לקרוא לו , נדל”ת) “משלב” בין החוזקות של ההשקעה היחידנית ושל ההשקעה הקבוצתית. מצד אחד – אתה משקיע עם בטחון גבוה של “טאבו” הרשום על שמך, ואתה לא מתעסק בתחזית – אלא ב”חוזה” שמבטיח לך שכירות ואקזיט ידועים מראש. מרכיב אי הוודאות קטן ביותר. יתירה מזו – בהשקעה משולבת – ליזם יש אינטרס להשביח את הנכס!

דוגמא להשקעה כזו עשויה להיות יחידת דיור בבית אבות. אתה רוכש אותה לדוגמא ב 100,000 $ , ובעת הרכישה חותם עם המפעיל של בית האבות חוזה שבו הוא שוכר ממך את היחדה לעד 20 שנה ב-10% לשנה, משולם רבעונית. באותו חוזה – מוסכם גם שהמפעיל מתחייב לרכוש ממך את היחידה במחיר הרכישה שלך פלוס כמה אחוזים – ידועים מראש. ומוסכם שהיחידה מבוטחת ע”י המפעיל, ועוד הסכמות שכל כולן אומרות – נדל”ת.

השקעות משולבות – נדל”ן ללא התעסקות. מבחינתך – אתה מקבל 12-13% לשנה באפן חוזי!. וזו אינה תחזית. זה חוזה. בתחזית – אתה לא יכול לעשות הרבה. חוזה לעומת זאת צריך לקיים. דוגמא אחרת יכולה להיות יחידת חניה. ויש דוגמאות נוספות

מודל ההשקעות המשולבות (נדל”ת) הוא מודל חדשני בארץ והוא בעצם דומה מאד להסכם הלוואה שבה כבטחון – אתה מקבל נכס. המודל מתאים לכאלה שרוצים לישון קצת יותר בשקט. אנחנו ב Handsoff מתמחים בהסבת השקעות רגילות להשקעות משולבות ומחפשים את הפנינים הנ”ל עבור קהל המשקיעים שלנו.

רוצים לשמוע עוד, על נושא זה ונושאים קשורים אחרים, מזמינים אתכם למפגש משקיעים שבועי – להשקיע בלי לשקוע

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?