הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / איך בוחנים השקעת נדל”ן?
a

איך בוחנים השקעת נדל”ן?

איך בוחנים השקעת נדלן

רוצים להשקיע בנדל”ן? מצוין, אבל איך בוחנים השקעת נדל”ן? על מנת לבחון השקעת נדל”ן יש לבחון מספר אלמנטים שונים כמו סוג ההשקעה, מה ההיתכנות הכלכלית, מה התשואה הצפויה, היכן ממוקם הנכס ועוד. אז איך בוחנים השקעת נדל”ן? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

איך בוחנים השקעת נדל”ן- יועץ השקעות  נדל”ן או בוחן השקעות נדל”ן

קודם כל, על מנת לבחון השקעת נדל”ן מומלץ להיעזר ביועץ השקעות נדל”ן. יועץ השקעות נדל”ן הוא אדם שמעניק ייעוץ אובייקטיבי ונטול פניות. יועץ השקעות נדל”ן פועל במטרה לסייע למשקיעים להחליט אילו השקעות נדלן כדאי לבצע בהתאם לגורמים השונים כמו תקציב, מיקום, מצב הנכס ועוד.  כלומר, יועץ השקעות נדל”ן יעזור לכם למצוא עסקאות טובות ולבחון השקעות נדל”ן פוטנציאליות. 

יועץ השקעות נדל”ן יסייע למשקיע לבנות תכנית כלכלית ועסקית הכוללת פעולות מומלצות ויידע להעריך את ההכנסות השונות הצפויות מההשקעה הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.  רמה גבוהה יותר של ייעוץ תוכל לקבל אצל מי שעוסק בבחינת השקעות למחייתו. בוחן השקעות נדל”ן או אנליסט השקעות נדל”ן. אין הרבה כאלה בארץ ואלה שקיימים עסוקים בטירוף – אבל שווים כל שקל.

 

איך בוחנים השקעת נדל”ן- גורמים חשובים

קיימים מספר גורמים חשובים שיעזרו לכם לבחון השקעת נדל”ן-

  • מיקום הנכס- אחד האלמנטים שעוזרים לבחון השקעות נדל”ן הוא היכן הנכס נמצא. מיקום הנכס ישפיע על מגוון גורמים שונים בהם ההכנסות הצפויות, ההוצאות הכרוכות ברכישה ועוד. שימו לב- ככל שהאזור בו אתם מעוניינים להשקיע, יהיה מאופיין בהיצע נכסים נמוך ובביקוש גבוה, כך התשואה הפוטנציאלית תהיה גבוהה יותר. כאשר אתם בוחנים את מיקום הנכס יש לקחת בחשבון האם אתם מעוניינים להשקיע בארץ או בחו”ל, במרכזי ערים גדולות או בפריפריה. 
  • היתכנות כלכלית- על מנת לבחון השקעות נדל”ן חשוב מאוד להבין מה ההיתכנות הכלכלית של המשקיע- האם ההשקעה תואמת את היכולת הכלכלית של המשקיע. לבחינת היתכנות כלכלית יש מספר גורמים חשובים- מה ההון העצמי הנדרש להשקעה? מה עלויות הרכישה בפועל (לרבות מיסים, אגרות, דמי תיווך, שכר טרחה לעורך דין ועוד)? מה ההוצאות הנלוות לצד שווי הנכס עצמו?
  • רמת סיכון- השקעות נדל”ן כמו כל השקעה אחרת כוללות סיכונים ברמה מסוימת. לכן, כאשר אתם בוחנים השקעות נדל”ן, יש לקחת בחשבון מה רמת הסיכון הכלולה בהשקעה המתוכננת. לשם כך יש לבחון את הסיכונים בהשקעה ואת היתרונות בהשקעה והאם היתרונות עולים על הסיכונים. על מנת לבחון את רמת הסיכון בהשקעות נדל”ן יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים כמו מה הסיכונים הכלכליים, מה רמות הביקוש באזור, האם תהיו מסוגלים לעמוד בהוצאות הנדרשות ועוד.
  • תשואה פוטנציאלית- על מנת לבחון השקעות נדל”ן יש לבחון את הרווח השוטף מהנכס המדובר, כלומר את התשואה הפוטנציאלית מההשקעה. התשואה הפוטנציאלית היא אחד השיקולים החשובים ביותר שכן לשמה אתם מבצעים את ההשקעה. לשם כך, בחנו מה התשואה הפוטנציאלית מהנכס המתוכנן להשקעה והאם ההשקעה שווה את הסיכונים הטמונים בה. הכלל הוא שגובה דמי השכירות צריך להיות גבוה יותר מעלויות המימון של עסקת הרכישה. כלומר, הרווחים צריכים להיות גבוהים יותר מהחזרי ההלוואה או המשכנתא.
  • מצב הנכס- לא כל הנכסים במצב טוב. לכן, לפני שאתם בוחרים להשקיע יש לבחון כמה תצטרכו להשקיע על מנת להפוך את הנכס לראוי לשכירות. בדקו מה העלויות הכרוכות בשיפוץ והאם הן משתלמות ביחס לתשואה הצפויה. בנוסף בדקו מה דרישות התחזוקה השוטפת של הנכס והאם דמי השכירות עולים על כך או לא.

קראו עוד: מהן שיטות ההשקעה בנדל”ן?

איך בוחנים השקעת נדל”ן- סוגי השקעות

  • השקעה מניבה

השקעה מניבה היא השקעת נדל”ן שמניבה שני סוגי תשואות. האחת תהיה הכנסה כספית מידי חודש על ידי שכר דירה והשנייה תהיה הכנסה כתוצאה מעליית ערך הנכס שתבוא לידי ביטוי במכירת הנכס. כלומר השקעה מניבה תניב לכם רווחים מידי חודש ללא קשר לעליית ערכו של הנכס. מדובר בהשקעה בסיסית, סולידית ובטוחה יחסית.

  • השקעה משביחה

השקעה משביחה היא השקעת נדל”ן בה יש צפי להשבחת ערכו של הנכס. בהשקעה משביחה יהיה צורך בביצוע פרוצדורות שונות על מנת להשביח את הנכס. על ידי השבחת הנכס נוכל למקסם את הרווח בעת המכירה. בהשקעה משביחה אין וודאות לגבי תשואה ובמקרים רבים יהיה מדובר בתשואה נמוכה יחסית במהלך ההשקעה. 

  • השקעה יזמית

השקעה יזמית היא השקעת נדל”ן שלא מניבה תשואות כלל במהלך ההשקעה אך היא צפויה להניב רווחים גבוהים בעתיד. השקעה יזמית היא השקעה הכוללת סיכונים רבים ומצריכה הון עצמי גדול יחסית. דוגמא להשקעה כזו היא השקעה בפרויקט תמ”א. במהלך הבנייה היזם לא יניב רווחים כלל, אך לאחר הבנייה היזם ימכור נכסים בבניין שבנה ויוכל להניב רווחים גבוהים במיוחד. 

 

איך בוחנים השקעות נדל”ן  – מה לדרוש מבוחן השקעות נדל”ן

כפי שציינו אין הרבה אנליסטים המתמחים בהשקעות נדל”ן וניתן למנות את הטובים שבהם בארץ על יד אחת, והם עסוקים מאד – אך שווים כל שקל. בוחן כזה – כבר בחן מאות השקעות נדל”ן בעצמו ועבור משקיעים או קבוצות השקעה, פיתח כלי אנליזה מיוחדים משלו (כגון: בחינת נדלנומטר”) ומסדי נתונים הכוללים את מרבית ההשקעות המוצעות למשקיעים בארץ ואת מציעי ההשקעות המרכזיים.

הבוחן מקושר. והקשרים האלה מיצרים מידע לא יסולא בפז על סביבת העיסקה והאנשים שמאחורי העיסקה. בקיצור – הסיכויים שלך “ליפול” בהשקעה קטנים במיוחד אם הצלחת לקבל ייעוץ מבוחן השקעות נדל”ן מנוסה ולא מסתם אדם הקורא לעצמו יועץ נדל”ן..

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?