הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / הלוואות מגובות נדל”ן
a

הלוואות מגובות נדל”ן

הלוואות מגובות נדל"ן

אם היו מציעים לכם להעניק הלוואה ליזם נדל”ן בתמורה לקבלת בעלות על נכסיו הייתם הולכים על זה? אם התשובה היא כן, המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם. גם לאלו מבינכם שענו בשלילה ומרגישים מעט סקפטיים בנוגע לעניין זה, מומלץ להמשיך ולקרוא כדי להבין בצורה קצרה ועניינית מדוע הלוואות מגובות נדל”ן הן הדבר החם הבא בתחום ההשקעות הבטוחות.

השקעות נדל”ן – האם זה כדאי?

לכל משקיע יש את החשש הגדול ביותר – האם ההשקעה אותה ביצע תניב עבורו רווחים יפים, או שמא כספו ירד לטמיון והוא ימצא עצמו בהפסדים כספיים ורגשות חרטה. כדי להבטיח תשואה כמה שיותר גבוהה ומניבה, משקיעים רבים בוחרים לפנות אל תחום השקעות נדל”ן שזהו שוק גדול ורווחי בחלק גדול מהמקרים.

יחד עם זאת המציאות מראה כי אחוזי התשואה הם לא בהכרח גבוהים לעומת סכום ההשקעה שבוצע בפועל, ובנוסף לכך מדובר על הרבה מאוד התעסקות שוטפת הנוגעת לתחזוקה וניהול של הנכס. הרי לא מספיק לרכוש נכס כדי לראות בפועל החזר על ההשקעה, יש צורך למצוא משכירים שירצו לשכור את הנכס לתקופת זמן מסוימת, לדאוג לקיום חוזה השכרה מולם, לבצע תיקונים ותחזוקה שוטפת כדי להשביח את הנכס ובאופן כללי להיות בעלי אחריות מלאה עליו.

נוסף לכל אלו, קיים גם מרכיב סיכון גבוה בנוגע לרווחיות הנכס לטווח הארוך. אם לדוגמה החלטתם לרכוש דירת 3 חדרים בתל אביב במיקום מרכזי ובמחיר אטרקטיבי, אתם מרגישים באופן טבעי כי מדובר על השקעת נדל”ן טובה כי כולם רוצים לגור בתל אביב ולכן אין כל בעיה למצוא שוכרים לנכס. אך השאלה היא מה יהיה בעוד שנה או שנתיים כשהשוכרים הנוכחיים יעזבו?

האם מישהו יכול להבטיח שתצליחו להשכיר את הנכס תמיד והוא לא יעמוד ריק? התשובה היא כמובן שלא, ולכן הדרך הבטוחה להשקיע בנדל”ן היא בצורה עקיפה של מתן הלוואה ליזם נדל”ן גדול.

והבעיה רק מחמירה כאשר רוכשים נכס או משקיעים בחו”ל… התשואה האפשרית אולי קורצת, אך הבעיות של התעסקות מרחוק רק גוברות והחשש גדול יותר….

הלוואות מגובות נדל"ן

השקעות בהלוואות נדל”ן

השקעות מסוג זה למעשה מעניקות לכם את האפשרות להיות מלווים לתוכניות בנייה או רכישת נדל”ן, ממש כמו הבנק. כיוון שכיום מתן אשראי על ידי הבנקים הפך להיות פרוצדורה ארוכה ומייגעת עבור יזמים וקבלנים, החלופה האידיאלית עבורם היא לפנות אל משקיעים פרטיים כדי לקבל הלוואה לצרכי רכישת קרקעות או שיפוץ ובניית מבנים ובניינים.

כאן אתם נכנסים לתמונה. במקום להשקיע באופן ישיר בהשקעת נדל”ן שאיננה יכולה להבטיח לכם תשואה גבוהה ויש בה מרכיב סיכון גבוה, תוכלו להשקיע את הכסף בנדל”ן בצורה עקיפה באמצעות הלוואה לקבלן המעוניין להקים מיזם נדל”ן גדול או ליזם נדל”ן העוסק ברכישת נכסים מניבים במחירי הזדמנות. בתמורה אתם חוסכים מעצמכם את הצורך בהתעסקות עם ניהול הנכס, ומקבלים כערובה את נכסי הקבלן הנרכשים או הנבנים עד שהוא מחזיר לכם את ההלוואה בריבית שנקבעה ביניכם מראש.

הבטוחה – או הלוואה ראשונה או שניה?

חשוב להבין שהדבר החשוב ביותר בהלוואה היא מהות הבטוחה. הבנקים בדרך כלל הם המלווים הראשונים לכל פרויקט נדלני. להם יש יכולות בחינה ובדיקה, והם לוקחים את הנכסים כבטוחה ראשונה.

כמו משכנתא. הבנק הופך להיות הנושה הראשון של היזם, לפני כל אחד אחר. לכן מודל זה נקרא הלוואה ראשונה, או בטוחה ראשונה.

זה הכי בטוח. ובדרך כלל ישלם היזם ריבית יחסית נמוכה – אך יצטרך להמתין עד תום הבדיקות של הבנק (ולעיתים יפסיד את אלמנו הגמישות הנדרש בעת רכישת קרקע לדוגמא). לעיתים קרובות, להשלמת ההון הנדרש היזם לווה כסף נוסף ממשקיעים פרטיים, ונותן להם משכתא/בטוחה שניה בריבית גבוהה יותר.

המשקיעים הפרטיים מסתכנים יותר (הופכים לנושה שני) אך מקבלים יותר…

אז מה כדאי?

כמובן שעדיף להיות נושה ראשון על פני נושה שני – כמו הבנק (שכפי שאנחנו יודעים – בדרך כלל לא מפסיד☺). זה הכי בטוח גם אם פחות מכניס בתשלום ריבית. כל הלוואה יש לדון לפי אופי הבטוחות שלה, מי היזם, האם מדובר בבנייה ו/או יזמות (שאז הסיכון יותר גבוה) או רכישת נכסים בהנחה ממחירי השוק וקבלת תשואה בגינם (שאז הסיכון נמוך ביותר – כי בכל רגע שלא משלמים לך את הריבית – אתה יכול לממש את הנכסים בקלות).

השקעות ההלוואה המוצלחות ביותר הן לפיכך, השקעה בהלוואות ראשונות, עם ריבית גבוהה, ובטוחה בנכסים קיימים הניתנים למימוש מידי.

השקעה ללא התעסקות

כדי שתוכלו להשקיע בנדל”ן בצורה בטוחה, יציבה, עם תחזית צפויה מראש וללא התעסקות ו”כאב ראש” בכל הנוגע לניהול הנכס – מוזמנים ליצור אתנו קשר. HandsOff מתמחה בהשקעות נדל”ן מניבות ללא התעסקות, ולכן אנו נדע להתאים את ההשקעה הכדאית והמשתלמת ביותר על פי הצרכים האישיים שלכם ועם אחוז החזר יציב ובטוח שייתן לכם לישון בשקט וללא כל דאגות בעניין הזה.

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?