הפרדה בין דסקטופ לטבלט

הפרדה בין טבלט למובייל

דף הבית / מאמרים / השקעות נדל”ן לצעירים
a

השקעות נדל”ן לצעירים

השקעות נדלן לצעירים

חושבים להתחיל להשקיע את החסכונות שלכם? הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נכיר מקרוב מגוון מסלולי השקעה שונים בעולם הנדל”ן. אנשים רבים טועים לחשוב שענף הנדל”ן מספק למשקיעיו מסלול אחד בלבד – רכישת דירה והעמדתה להשכרה. לכן, חשוב להדגיש כי ענף הנדל”ן מספק למשקיעים בו מבחר גדול של מסלולי השקעה השונים זה מזה בטווח זמן ההשקעה, ברווחים הצפויים, במקור הרווחים וכמובן גם בסיכון. אז לפני שאתם בוחרים את השקעת הנדל”ן שלכם, חשוב שתמשיכו לקרוא את השורות הבאות ותכירו את מסלולי ההשקעה הגדולים והאטרקטיביים ביותר. מעבר להיכרות עם כלל מסלולי ההשקעה, נכיר את החלופה הגדולה ביותר של השקעות נדל”ן – תוכניות חיסכון שונות שהבנקים מציעים ללקוחותיהם. 

 

תוכניות חיסכון “ללא סיכון” – הכירו את החלופה של השקעות הנדל”ן 

אנשים רבים חוששים להפסיד את כספם בעולם ההשקעות ובוחרים בתוכניות חיסכון בנקאיות “ללא סיכון”. הבנקים משווקים את התוכניות הללו כתוכניות בטוחות שישמרו על כספיכם מפני הפסדים. אך האם זה נכון? לא בדיוק. ישנן תוכניות שאינן חשופות למסלולי השקעה כלל והריבית שהן מעניקות קבועה ולא משתנה, אך מה שהבנקים לא ממהרים להסביר ללקוחותיהם זה שכל כספם חשוף לשחיקת האינפלציה. עליות המחירים הכלליות שוחקות את כוח הקנייה של הכסף. הבוחרים במסלול “בטוח” שהבנקים מציעים מפסידים לא מעט כסף מידי שנה (כשהאינפלציה גבוהה מהריבית שהבנקים מציעים – החוסכים מפסידים כסף). איך ניתן לשמור על ערך הכסף מפני שחיקת האינפלציה? אחת הדרכים הטובות ביותר היא להשקיע אותו בענף הנדל”ן ולייצר אחוזי תשואה זהים או אף גבוהים מאחוזי האינפלציה. 

 

ענף השקעות הנדל”ן אינו מסתכם ברכישת דירה והשכרתה לטווחי זמן ארוכים – הכירו את כל מסלולי ההשקעה הגדולים ביותר

בטוחים שהשקעות נדל”ן כוללות רכישת דירה והשכרתה לטווחי זמן ארוכים? אתם צודקים חלקית בלבד. מסלול זה הכולל רכישת דירה והשכרתה הוא אחד מיני רבים. ישנם מסלולי השקעה רבים נוספים שיכולים להתאים לצרכים האישיים שלכם. כפי שציינו מעלה, ההבדלים בין המסלולים השונים באים לידי ביטוי בטווחי זמן ההשקעה, ברווח הצפוי, במקור הרווח וכמובן ברמת הסיכון, כך שאתם יכולים לבחור מסלול השקעה מותאם למלוא הצרכים שלכם ללא כל התפשרות. אז לפני שאתם ממהרים להשקיע בענף הנדל”ן, חשוב שתכירו את כל המסלולים הגדולים והאטרקטיביים ביותר. 

 

מסלולי ההשקעה הגדולים והאטרקטיביים ביותר שענף הנדל”ן מציע למשקיעיו:

 • נדל”ן מניב 

המסלול הגדול ביותר בענף שמצליח למשוך את כמות המשקיעים הגדולה ביותר הוא מסלול נדל”ן מניב. במסגרת מסלול זה המשקיעים רוכשים דירת מגורים ומשכירים אותה לטווחי זמן ארוכים. מסלול זה הוא המסלול הגדול מכולם ולא בכדי – חוששים מהפסדים? מסלול נדל”ן מניב מבטיח לכם השקעה בטוחה ויציבה לאורך שנים. הבוחרים במסלול נהנים מחוזה חתום עם שוכרי הדירה, מה שמבטיח להם הכנסה קבועה כמעט ללא סיכונים, לטווחי זמן ארוכים. נשמע מעניין? חשוב שתכירו את היתרונות, והחסרונות הגדולים ביותר של המסלול.

 • יתרונות:

 1. מסלול השקעה בטוח ויציב. 
 2. מסלול השקעה המבטיח לבוחרים בו הכנסה פסיבית מידי חודש. 
 3. מסלול השקעה הכולל רווחים משני אפיקים שונים, הן מהשכרת הנכס והן מעליית ערכו. 

 • חסרונות:

 1. מסלול השקעה הכולל התעסקות עם שוכרים. 
 2. מסלול השקעה המניב אחוזי תשואה די נמוכים בכל שנה – בין 2.2% ל 3.4% באזורי מרכז הארץ, ובין 3.5% ל 4.7% באזורי פריפריה.

 • נדל”ן מסחרי 

מסלול ההשקעה בנדל”ן מסחרי דומה מאוד למסלול נדל”ן מניב, רק בנכסים מסחריים. הבוחרים במסלול זה רוכשים נכסים מסחריים כמו משרדים וחנויות ומשכירים אותם לטווחי זמן ארוכים. חשוב להדגיש כי מסלול זה נחשב למסלול המניב אחוזי תשואה מעט גבוהים יותר, אך גם רמת הסיכון בו גבוהה יותר. הסיבה לסיכון הגבוה – הביקוש לנכסים מסחריים אינו קשיח כמו הביקוש לדירות מגורים, מה שאומר שהביקושים לנכסים מסחריים יכולים להיפגע משלל סיבות ולהשאיר את בעליהם ללא שוכרים. בתקופת הקורונה חלה ירידה משמעותית בביקושים לחנויות או למשרדים, מה שהשאיר בעלי נכסים מסחריים רבים ללא שוכרים. 

 • יתרונות:

 1. אחוזי תשואה יחסית גבוהים – אחוזי התשואה לנכסים מסחריים נעים בין 5% ל 10% בממוצע. 
 2. מחירים נמוכים – מחירי הנכסים המסחריים נמוך בעשרות אחוזים בהשוואה למחירי דירות מגורים, מה שמאפשר גם למשקיעים קטנים עם הון עצמי נמוך להתחדש בנכס מסחרי להשקעה. 
 3. הכנסה פסיבית מידי חודש. 

 • חסרונות:

 1. רמת סיכון יחסית גבוהה – ביקושים שאינם קשיחים כמו הביקושים לדיור. 
 2. התעסקות עם שוכרים. 

 • נדל”ן על הנייר

מסלול השקעה נדל”ן על הנייר הוא מסלול השקעה שונה מהמסלולים שהוצגו מעלה. במסגרתו, המשקיעים רוכשים מגורים על הנייר (דירות שאינן בנויות עדיין), במחירי הנחה משמעותיים ממחירי שוק של אותה דירה בנויה. מדוע הקבלנים מעניקים הנחות לרוכשי דירות על הנייר? בעיקר בשביל לנהל נכון את תזרים המזומנים של כל שלבי הפרויקט (או פרויקטים נוספים שנעשים במקביל). רכישת דירה על הנייר כוללת לא מעט חסרונות וסיכונים בהשוואה לרכישת דירה קיימת, ולכן הקבלנים מבינים שהם לא יצליחו למכור דירות על הנייר במחירי שוק. איך מנהלים את ההשקעה? משקיעים רבים בוחרים לרכוש דירות על הנייר במחירי הנחה ולמכור אותם במחירי שוק מיד עם קבלת המפתח. הדלתא שבין מחיר הרכישה למחיר המכירה הוא הרווח בהשקעה. 

 • יתרונות:

 1. השקעה ללא התעסקות עם שוכרים. 
 2. רכישת נכסים במחירים נמוכים ממחירי השוק. 
 3. מתווה תשלומים נוח – פתוח למשא ומתן (ישנם קבלנים שמאפשרים לשלם 20% במעמד חתימה ועוד 80% בקבלת מפתח). 

 • חסרונות:

 1. רמת סיכון יחסית גבוהה – ישנם קבלנים שלא מצליחים לעמוד בכל התחייבויותיהם. 
 2. ללא הכנסה פסיבית מידי חודש (אין דירה להשכיר). 

 • נדל”ן לעסקת אקזיט

מסלול השקעה נוסף בענף הנדל”ן הוא מסלול עסקאות האקזיט. חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים כי מסלול זה לא מתאים לכל משקיע. המסלול מצריך שעות עבודה רבות והבנה בשוק הדיור המקומי. איך משקיעים? הבוחרים במסלול זה מאתרים נכסים שנמכרים במחירים נמוכים ממחירי השוק ורוכשים אותם. לאחר הרכישה, המשקיעים משביחים את הדירה בעזרת שיפוץ קוסמטי (שיפוץ זול המתמקד בעיקר בנראות הדירה – כולל הדבקת ריצוף, צביעת קירות, עבודות גבס, הוספת רהיטים ועוד. אינו כולל שיפוץ תשתיות). לאחר השלמת השיפוץ הקוסמטי, המשקיע מוכר את הדירה במחירי שוק או אף מעט למעלה מכך. גם במסלול זה הרווח הוא מהדלתא שבין מחיר הרכישה למחיר המכירה. 

 • יתרונות:

 1. מסלול השקעה ללא התעסקות עם שוכרים. 
 2. מסלול השקעה הכולל עבודת שטח (יכול להיות גם חיסרון למשקיעים פסיביים). 

 • חסרונות: 

 1. רמת סיכון די גבוהה. 
 2. ללא הכנסה פסיבית מידי חודש. 

 

השקעות נדל”ן לצעירים – השקעות עם רמות סיכון גבוהות 

איך תדעו לבחור את ההשקעה שלכם? השקעות נדל”ן לצעירים הן השקעות בעלות רמת סיכון גבוהה יותר. צעירים רבים מוכנים לקחת סיכונים בכדי להגדיל את ההון העצמי העומד לרשותם ולהתקדם בפן הכלכלי בחייהם. המסלול המרכזי להגדלת הון עצמי הוא מסלול השקעות אקזיט. לעומת זאת, מבוגרים חוששים מרמות סיכון גבוהות וברוב המקרים בוחרים במסלולים הפסיביים הכוללים הכנסה קבועה מידי חודש עם רמת סיכון נמוכה. 

קראו עוד: איפה להשקיע בנדל”ן?

מעוניין/ת לשמוע פרטים נוספים? רוצה לצאת לסיור משקיעים? מלא את פרטיך וניצור עמך קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לנהל את הנכס מרחוק?

איך לנהל את הנכס מרחוק? חברת ניהול מקומית ראשית זה לא כל כך רחוק. אפשר לנהל את זה מהארץ ואכן רבים עושים זאת וחוסכים. אבל

תושבות קבועה בקפריסין, איך?

תושבות קבועה בקפריסין, איך? רבים מחפשים דרכון זר או תושבות זרה, למקרה הצורך או בשל עניני מיסוי.ממשלת קפריסין מעוניינת למשוך זרים לתושבות בתחומה והפעילה את

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין

9 הסיבות מדוע כדאי להשקיע בקפריסין רקע על קפריסין קפריסין היא אי שטוף שמש הנמצא במיקום מצויין בתווך בין אירופה, אסיה ואפריקה. במהלך ההיסטוריה האימפריות

טוביה מרמלי

רוצים להשקיע אך לא יודעים מה מתאים לכם?

אנחנו נאפיין עבורכם
השקעה מדוייקת
לצרכים שלכם
בשיטת הנדלנומטר

פתח צ'ט
💬 צריכים עזרה?
היי 👋
צריכים עזרה?